Smartfon ma dzisiaj prawie każdy


Ze smartfonów korzysta dzisiaj niemal każdy. Większość z nich pracuje pod kontrolą systemu Android, zaś aplikacje, z których korzystają najczęściej użytkownicy są własnością Google. Na pewno więc wiele osób ucieszy informacja, że ta właśnie firma nosi się z zamiarem wprowadzenia na rynek własnego, autorskiego modelu smartfona.

To zapewne dla wielu użytkowników smartfonów będzie łakomy kąsek, firma bowiem zapowiada, że miałby on się charakteryzować przede wszystkim bardzo szybkimi aktualizacjami. A to właśnie często ten czynnik, na który często narzekają obecnie użytkownicy różnorodnych smartfonów.

Konkurent Iphone’a? Można zadać pytanie, czy smartfon wyprodukowany przez Google będzie silną konkurencją dla tak lubianych obecnie na rynku produktów firmy Iphone. Niestety tego nie wie nawet Google, dlatego też wejście na rynek z takim produktem na pewno byłoby wielkim wydarzeniem. Jednakże wiadomo przynajmniej tyle, iż obecnie Google prowadzi rozmowy z przedstawicielami sieci komórkowych. Mają one na celu umożliwienie wprowadzenia na rynek takiego produktu Google, prawdopodobnie nawet jeszcze przed końcem bieżącego roku. Techniczna nowinka Chcąc konkurować z produktami takimi jak Iphone Google musi zadbać przede wszystkim o stronę techniczną smartfona.

Krążą pogłoski, ich jego zaprojektowaniem ma się zająć Rick Osterloh. Jego nazwisko jest znane w branży, jeszcze nie tak dawno bowiem pracował w Motoroli. Od pewnego czasu jednak szefuje połączonym działom sprzętowym właśnie w Google. Nie wiadomo, czy firma postawi przede wszystkim na szybkość, rozbudowę funkcji czy też wprowadzi nowe, które jeszcze do tej pory nie były stosowane w smartfonach. Z pewnością jednak można liczyć na pewną rewolucję w korzystaniu z aplikacji Google na smartfony.

Spekulacje odnośnie funkcjonalności jak również wyglądu telefonu Google trwają, jednakże z pewnością niedługo można się spodziewać pierwszych informacji. Jeżeli bowiem smartfon miałby trafić na rynki do końca roku, prace nad nim, jeżeli jeszcze nie zostały rozpoczęte, z pewnością rozpoczną się w najbliższych dniach. Z pewnością bardzo wiele zależy także od wyników rozmów Google z operatorami sieci komórkowych oraz ich stosunku co do wprowadzenia takiego telefonu na rynek. Pewne jest także to, iż będzie on zaliczony do modeli z tak zwanej “wyższej półki cenowej”.